Днес в 19:00 часа не пропускайте втората вечер на Младежкия музикален фестивал „СОЛиСиМи“. Концертът е посветен на камерната музика – пространство, изпълнено с дълбока емоция и артистичен диалог.
На сцената ще се изявят изключителни млади таланти, сред които Олга Дойкова (цигулка) и Филип Илиев (пиано). Те ще представят стилово разнообразна и въздействаща програма, която ще накара сърцето ви да бие в ритъма на музиката.
Кулминацията на вечерта ще бъдат световните премиери на две нови произведения, създадени специално за фестивала по поръчка на Фондация „Солинария“: „Подзиме“ от Георги Арнаудов и „Змия“ от Пенка Кунева. Това ще бъде първото им представяне пред публика – и то в Бургас!
Тези произведения, написани от едни от най-признатите български композитори – Георги Арнаудов и Пенка Кунева, ще потвърдят значимостта на „СОЛиСиМи“ като важен проект за съвременното българско композиторско творчество.
Георги Арнаудов е сред най-разпознаваемите съвременни български композитори, чието творчество се отличава с философска дълбочина, деликатна звукова среда и силно авторски музикален език. Пенка Кунева е композитор с международна кариера и ярко присъствие в световната филмова и симфонична музика, чиито произведения звучат на едни от най-престижните сцени в света.
Не пропускайте този музикален празник – съвременна българска музика, която ще ви вдъхнови!
Фестивалът се провежда с подкрепата на Община Бургас и Национален фонд „Култура“.